Nowy numer "Łowca

Finał "Roku cietrzewia"

Całoroczny wysiłek uczniów, nauczycieli i myśliwych w ramach akcji "Ożywić pola 2008/2009. Rok cietrzewia" powoli dobiega końca. Od ostatnich dni kwietnia docierały do redakcji "Łowca" sprawozdania przygotowywane przez poszczególne szkoły. Pierwsze - bardzo zresztą piękne - sprawozdanie przysłało liceum z Włodawy.

Komisja konkursowa przejrzała sprawozdania i stopniowo wybierała najlepszych. Z roku na rok jest to coraz trudniejsze - coraz więcej szkół prezentuje wysoki poziom realizacji założeń akcji. W tym tekście nie zdradzamy jeszcze wyników, ale na pewno będą i emocje, i miłe niespodzianki.

Wiemy też, że oficjalny finał konkursu "Ożywić pola", połączony z konferencją poświęconą i cietrzewiowi, i zwierzynie bytującej w remizach, odbędzie się 9 czerwca br. w Warszawie. Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy mogą do stolicy przyjechać. Na nasze wspólne - ekologiczne, łowieckie i szkolne - święto.

Redakcja


 
Ożywić pola 2008 - Rok cietrzewia. © Łowiec Polski 2008

kliknij aby przejść do strony Polskiego Związku Łowieckiego kliknij aby przejść do strony Lasów Państwowych kliknij aby przejść do strony NFOSiGW